O nás

S chovem basetů jsme začali na Vánoce roku 2015, kdy jsme z útulku v Šale přivezli Bogiho a následně jsme zjistili, že se jedná o Balůa Orvišníka. Po úvodním zvykání si na sebe, které trvalo pár měsíců, jsme se spolu sžili a přinášel nám spoustu radosti. Druhým přírůstkem byl Severus Lady Barnett’s. Pořídili jsme si ho na doporučení pana Oty Kubů, který nám vysvětlil, že baseti jsou smečkoví psi a potřebují společnost. Doporučil Lenku Zitovou a její chovatelskou stanici „Lady Barnett’s“, která Severuse měla k prodeji.

Severus a Bogi

Tím začala éra více psů a roky obohacení našeho života o soužití s basety. Bohužel v lednu roku 2020 nás Bogi opustil a dlouho jsme bez druhého psa nevydrželi. Na Severusovi bylo vidět, že mu psí parťák chybí a s ohledem na lidskou mužskou převahu v rodině bylo rozhodnuto o fence. Tou se stala Ebony Lady Barnett’s, díky které jsme založili v zimě roku 2021 chovatelskou stanici.

Ebony
Ebony Lady Barnett’s

Jméno chovatelské stanice je kombinací vzpomínky na Bogiho a první fenky Ebony, čímž vzniklo jméno Ebogi. Druhá část vychází z místopisu. Bydlíme a chováme psi v malebné obci Pátek, která se nachází u Poděbrad.

Severus a Ebony